Published On: 26 Prill, 2016

“Nxehet fort” Kamishi: Edhe me Kanun më shumë dënohet nxitësi, sesa që ai që e kryen punën

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu ka theksuar se gjykatësi nuk ka pasur guximin që të dënoj kryetarin e LVV-së, Visar Ymerin dhe deputetin e kësaj partie, Rexhep Selimi.

Ai ka thënë se gjykatësi kishte frikë për t’i dënuar. Sipas tij, kishte presion ndaj drejtësisë nga ana e VV-së, siç ishte djegia e veturës së kryetarit të Gjyatës Themelore në Prishtinë, raporton Gazeta Blic.

Sipas tij, gjyqtari ka re pre e frikësimeve sistematike të Vetëvendosjes.

 “Kërkoj që Besart Bujupi të lirohet. Ai ka qenë personi më i pafajshëm. Edhe me Kanun më shumë dënohet nxitësi, sesa që ai që e kryen punën”, tha ai në “Interaktiv” të KTV-së, raporton Gazeta Blic.

Ai ka thënë se rastin ka mundur ta zgjidhte edhe në forma tjera. Ai ka thënë se gjyqtari i rastit do të përballet me Komisionin Disiplinor për këtë rast./ Gazeta Blic

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...