Published On: 24 Gusht, 2016

Numri i të vdekurve nga tërmeti në Itali rritet në 73

Të paktën 73 persona kanë humbur jetën në një tërmet që shkatërroi një varg qytetesh të vogla në Italinë qendrore në orët e para të mëngjesit të mërkurën, tha departamenti i mbrojtjes civile, shkruan Reuters.

Tërmeti goditi kur shumica e banorëve ishin në gjumë, duke rrafshuar shtëpitë dhe rrënuar rrugët në një grup të komuniteteve rreth 140 km në lindje të Romës, transmeton KosovaPress

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...