Published On: 11 Korrik, 2016

Nuland, dush të ftohtë Ivanovit dhe Dimitrievit

Zyrtarja e lartë amerikane Viktoria Nuland gjatë qëndrimit në Shkup në agjendën e takimeve nuk e ka presidentin Gjorgje Ivanov dhe kryeministrin Emil Dimitriev. Agjenda e takimeve parasheh takime me liderët, prokuroren speciale dhe shoqërinë civile.

Për dallim nga kjo, Nuland në Prishtinë, Tiranë dhe vendet e tjera që janë pjesë e turneut, takoi krerët më të lartë shtetërorë.

Në komunikatën për media thuhet se në bisedimet në Shkup në fokus do të jenë zgjidhja e krizës, përkrahja e prokurorisë speciale, dhe krijimi i kushteve për zgjedhje të besueshme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...