Published On: 5 Janar, 2016

Nuk pendohet vrasësi i vëllezërve në Shkodër: Do ta vrisja edhe të tretin

  • Vrasësi i dy vëllezërve në Shkodër nuk është i penduar për krimin e dyfishtë. I mbërritur në policinë e Shkodrës pasi u dorëzua mbrëmjen e së hënës te blutë e kryeqytetit, Esat Dushaj është shprehur se nuk ndien keqardhje për vrasjen e dy vëllezërve Shkambi, transmetojnë medie nga Tirana.

“Nuk pendohem për krimin. Po të kisha mundësi do të kisha vrarë edhe vëllanë e tretë”, ka thënë ai para uniformave blu.

Dushaj u vu në pranga mbrëmë në Kamëz. Ai kërkohej nga Policia e Shtetit, FNSH-ja dhe RENEA prej paradites së 2 janarit, kur vrau dy vëllezërit Abdullah dhe Skënder Shkambi, pasi njëri prej tyre refuzoi t’i jepte të bijën për nuse.

Mbrëmjen e së hënës, Dushaj nëpërmjet personave të tjerë, i ka kërkuar policisë t’i sigurojë jetën, në mënyrë që të dorëzohet.

Pas arrestimit në Kamëz, Dushaj fillimisht është marrë në pyetje në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë, ndërsa sot pas mesditës është transferuar në Policinë e Shkodrës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...