Published On: 11 Maj, 2016

Nuk ndalet kampioni, fitojnë edhe Hajvalia e Trepça ’89 (Foto)

Kampioni i Superligës së Kosovës në Futboll, Feronikeli, ka arritur një tjetër fitore në xhiron e 31’të, duke e mposhtur 2:1 Llapin

Tashmë me titullin në xhep tre xhiro para përfundimit të kampionatit, Feronikeli ka marrë tri pikë të tjera. Ekipi i Afrim Tovërlanit e mposhti 2:1 Llapin.

Për 1:0 shënoi Mark Milicaj në minutën e 73’të, Llapi barazoi 1:1 përmes Egzon Sinanit dy minuta më vonë, derisa golin e fitores e shënoi Përparim Livoreka në minutën e 85’të.

Fitore ka arritur edhe Hajvalia që e mposhti Gjilanin 3:1, derisa Trepça ’89 shkatërroi si mysafirë Dritën duke e mposhtur me rezultat 0:4.

Këto janë rezultatet dhe renditja pas xhiros së 31’të.

Feronikeli – Llapi 2:1

Drita – Trepça 89 0:4

Hajvalia – Gjilani 3:1

Drenica – Vushtrria 6:2

Prishtina – Istogu 1:0

Liria – Besa 2:1

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...