Published On: 7 Mars, 2016

Nuk ndalet Barcelona, 11 pikë e lë pas vendin e dytë (Video)

  • Barcelona ka shënuar një tjetër fitore në javën e 28’të të La Ligës. Katalunasit kanë mposhtur si mysafirë Eibarin, me rezultat 0:4, në një ndeshje ku shkëlqeu Leo Messi me dy gola.

Barcelona e Luis Enriques ka vazhduar me formën e mirë edhe në xhiron e 28’të në La Liga, duke marr tri pikë si mysafirë i Eibar, që e mposhti me rezultat 0:4.

Leo Messi shënoi dy gola në këtë mbrëmje, duke quar numrin në 21 gola këtë edicion në La Liga. Golat tjerë i shënuan Munir El Haddadi dhe Luis Suarez, për këtë të fundit ishte goli i 26’të në La Liga, një më pak se Cristiano.

Pas kësaj fitoreje, Barcelona ka grumbulluar 72 pikë, 11 më shumë se Atletico Madridi që mban pozitën e dytë. Skuadra e Simeones ka një ndeshje të vështirë në xhiron e 28’të. Do të jenë mysafirë të Valencias në ‘Mestalla’. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...