Published On: 14 Mars, 2016

Nuk mund të jemi të qetë përballë Kryeministrit që prej 7 muajsh e ka shkelur Kushtetutën

Shefja e deputetëve të Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami, ka thënë në Interaktiv të KTV-së se Qeverisë nuk i takon që të vë gishtin drejt Vetëvendosjes apo opozitës në tërësi për djegiet e veturave pa pasur fakte. Ose, nëse ka, duhet të publikohen ato.

“Nuk i takon Qeverisë që të vë gishtin kah opozita apo kah individë të caktuar, ose le t’i publikojë me emra ata që po thotë se e di që po bëjnë dëme. Përderisa nuk i identifikojnë qartë se kush janë ata njerëz nuk mund të flasin”, ka thënë Bajrami, përcjell Koha.net, teksa ka shprehur keqardhje dhe ka dënuar në emër të Nismës çdo akt vandal ndaj çdokujt dhe çdo institucioni që ndodh.

E kur ka komentuar deklaratat e kryeministrit Mustafa se retorika e opozitës po gjeneron dhunë, ajo ka thënë se Mustafa dhe Qeveria e tij duhet të jenë vetë të kujdesshëm për fjalorin e tyre.
“Nuk mund të jemi të qetë me fjalorin ndaj një kryeministri që e ka shkelur Kushtetutën tash 7 muaj. Por kemi qenë të matur në deklaratat tona dhe gjithnjë kemi dënuar aktet e dhunës. Qeveria e Mustafa janë ata që duhet të kujdesen për fjalorin e tyre”, ka thënë Bajrami.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...