Published On: 26 Qershor, 2016

Nuk mund ta besoni se si i ka injoruar Zvicra futbollistet e saj pas eleminimit në EURO 2016

Tabloidi zviceran, Blick, ka notuar lojtarët e Zvicrës për paraqitjen ndaj Polonisë

Përfaqësuesja e Zvicrës është eliminuar nga Euro 2016 pas humbjes nga Polonia, e cila triumfoi vetëm  pas ekzekutimit të penalltive.

Pavarësisht eliminimit, Xherdan Sahqiri ka marrë notën më të madhe (6)  nga të gjithë lojtarët helvetik. Ylli kosovar këtë vlerësim e mori pas euro golit që shënoi ndaj polakëve.

 Kurse, Granit Xhaka, i cili humbi penalltinë, ka marrë notën 4. Me këtë notë janë vlerësuar edhe tre shqiptarët e tjerë: Valon Behrami, Blerim Xhemaili dhe Admir Mehmedi.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...