Published On: 22 Janar, 2016
Bota |

Nuk ka helikopter në botë sikurse Marine One – helikopteri i Presidentit amerikan (Foto)

 Një ndër mënyrat e veçanta të transportit të rezervuara për Presidentin amerikan është Marine One.

Si helikopter me ndërtim special, Marine One shoqëron Presidentin në vend dhe jashtë tij. I ndërtuar për shpëtimin e Presidentit në rast të emergjencës, Helikopteri ka karakteristika të mahnitshme.

‘Helikopteri ishte shumë i qetë, shumë mbresëlënës’, u kishte thënë gazetarëve Barack Obama, pasi kishte hipur për herë të parë në të më 2009.

Shikoni nëpërmjet fotove disa nga karakteristikat e mahnitshme të Marine One.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...