Published On: 26 Korrik, 2016

Nuk ka buxhet për vërshimet në kryeqytet (Video)

Përveç problemeve në komunikacion problem për qytetarët sollën edhe reshjet e fundit në Prishtinë.

Lagja “Pejton” e njohur si ish lagja e Ramiz Sadikut ka pësuar dëme nga reshjet e mbrëmshme.

Banorët e kësaj lagje po thonë që kjo nuk është hera e parë që vërshimet sjellin “fatkeqësi” në shtëpitë dhe oborret e tyre.

Sipas një banori të kësaj lagje ata mbrëmë u rrezikuan edhe nga trafoja elektrike e cila ishte prekur nga reshjet e shiut.

Por jo vetëm ky banorë ka ankesat e tij. Bajram Sejdiu thotë që kjo nuk është hera e parë që rrjeti i kanalizimeve bllokohet nga shiu i cili bllokon këtë lagje të Prishtinës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...