Published On: 9 Prill, 2016

Nuk ishte thjesht “kremte Pe…si”, inaugurimi i Thaçit president!

kimeteja

Shkruan: Kimete Berisha

Për ta mundur Hashim Thaçin (meqenëse nuk po gjeni asnjë metodë), propozoj që ta imitoni!
Shenja të çuditshme!
1. Pasi përfundoi ceremonia e inaugurimit të Presidentit, doli dielli.
2. Vetëvendosja nuk donte ta prishte sot (sikur edhe dje), ceremoninë e inaugurimit të Presidentit. Vetëm deshi të bëhej e gjallë. Sikur vërtetë të donte ta bënte namin, do ta bënte, siç e ka bërë sa herë ka dashur në ambient të mbyllur në Kuvend.
3. Edi Rama tha se Vetëvendosja është pasuri kombëtare! Ilir Meta e ka “zbutur” Ramushin, Edi Rama e ka marrë në “mbrojtje” Vetëvendosjen. Vetëm Isa Mustafa ende është “i lirë”.
4. Rebelimi i përhershëm i Vetëvendosjes kundër demarkacionit dhe Asociacionit të komunave me shumicë serbe, është në favor të Presidentit dhe të qeverisë, më shumë sesa që është në favor të Vetëvendosjes.
Pse?
Sepse, tash u popullarizua në krejt botën ideja se këtu do të bëhet nami, por kompromise të reja nuk do të ketë.
Pra, Kosovën e ruan “frika” nga Vetëvendosja!
5. Nëse nuk do të ekzistonte kundërshtimi i Vetëvendosjes ndaj negociatave të Kosovës me Serbinë, do të dukeshim një grup zombash të lodhur e të fjetur, që pajtohen me krejt çka ju thotë dikush, me krejt marrëveshjet, me gjithçka çfarë ndodh në dëm të Kosovës, do të dukeshim budallenj që u besojmë gënjeshtrave të Edita Tahirit që i sjell rregullisht nga Brukseli, “në pako”. Pra do të dukeshim letargjik, melankolik, indiferentë, edhe ndaj ndarjes dhe shkatërrimit të Kosovës, sikur krejt çfarë duam është të ikim nga Kosova.
6. Është guxim i madh që në kohën kur Ambasada Amerikane në Kosovë i udhëzon qytetarët e saj që të mos frekuentojnë vendet ku ka shumë lëvizje (deri më 22 qershor), për shkak të frikës nga sulmet e mundshme terroriste, Hashim Thaçi organizon ceremoni inauguruese para figurës së Skënderbeut, midis Prishtinës.
7. Ato gazetare dhe ata gazetarë që kinse e përqeshin dhe ia quajnë kanagjeq ceremoninë inauguruese Presidentit, vet kanë bërë më zi se ai për gjërat më banale dhe primitive.
Kanë bërë dasma të mëdha e zijafete kur i kanë bërë djemtë e tyre synet.
Pra, turp dhe mungesë kulture është të bësh “kremta penisi” dhe këto kremta ti shesësh si evenimente kulturore, e nuk është kanagjeq e turp inaugurimi i Presidentit.
8. Hashim Thaçi ia ka plotësuar vetes të gjitha dëshirat. Atij, shpirti nuk i bën dava.
Nuk është i fortë për shkak se, siç tha Azem Vllasi “kundërshtarët e tij janë të dobët”, por është i fortë sepse është këmbëngulës, është kokëfortë, është dogmat, nuk udhëhiqet nga ndjenjat, dhe ka vetëm një qëllim në jetë, ta shoh veten aty ku dëshiron vet.
Për këtë nuk duhet ta xhelozoni, pra nuk fitoni gjë nëse ia keni inat një njeriu që e realizon veten e tij.
Përkundrazi, duhet t’ia “vjedhni” zanatin.
Të insistoni dhe të këmbëngulni në qëllimet tuaja deri në fund.
Ta imitoni, siç e imitoi ai Rugovën më mirë se secili rugovist.
Sepse, duke e imituar e bëni nervoz.
9. Taktika e tij kryesore është shtirja se gjoja atij nuk i bën për asnjë njeri që ekziston, dhe se mundet pa të gjithë ju, që nuk ua lexon as kritikat.
Që do të thotë se ai kundërshtarët i trajton me heshtje.
Sa më gjatë që hesht Thaçi, aq më shumë bëhen nervoz “kokat”.
E sa më shumë bëhen nervoz “kokat”, aq më me melodramaticitet e zbulojnë cektësinë e tyre.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Gjergj Fyshti thotë:

  O moj Shqipni mos ke frikë
Se i ke djemt ne Amerikë
  O Hashim mos ke frikë
Se e ke Albinin n’politikë
  Oj pozitë ti kurrr mos e ke frikën
Se opozita e egër s’ do Amerikën
  Oj Kosovë mos tu shterrt përroi
  Se Lirine s’e duron Veton Murroi
  Oj Kosovë mos u tut nga ploja
  Se n’politik u rras Ramush gjojaa
  O Parlament, mos tut qe rrxohet tavani
  Se n’to nuk u hyp Fisnik Orangutani
  Oj Kosovë mos u tut kurr prej Serrbije
  Se ne Kosova ka Rrencolla pej Rusijee
  Oj Serbi-rraspi kurr mos thuj se hupa
  Se patriota jane Fatmir Lima ham Kupa
  Oj AMERIKË ti kurre mos u tut prej Rusiije
  Se Kadrija merr “dukumenta me kill” pej Serbije
  Ani Mitrovice veriore mos u tut nga integrimi
  Oooooh se kryetar eshte i madhi o Hashiiimiiii
  Shqiptar, ju kurr mos u tutni prej Rusëve dhe Shkive
  Se me ju dajm do te jetë Vetvendosja urbano-primitive
  Ani more ISIS oo mos thuj o marova
  O se me ty është oooo Naim Trrnava
  Ani moj Europe mos u tut prej ISIS-it
  Sepse ti nuk qeverisesh prej IsPisit
  Ani moj Prishtine tu ka shtu zullumi
  Se kryetar tu boooo Shpend Tullumi
  Ani more kriminela, idiota, muslimana e pisa
  Mos u tutni se trollin n’Prishtina ua fali mulla Isa
  Ani moj Kosove ti, më je bo shumë fragjile
  Se ketu pyeten gjoja me emnin “shoqnia civile”
  Komunista, Islamista, Fashista, ju mos kini tendosje
  Se n’Kosove ket pune e bon fort mire, Vetvendosje
  Ani moj Kosovë mos u tut qe Republika kapitullon
  Se Albin Psikopati, ty me shigjeta atomike t’mbron
  Rrobaqepësa, Berbera , mos t’ju rrok për biznis brengosja
  Se ne lufte, ju do shisni dimija, dhe rruani ahmakun Qosja
  28 vite vuajtje nëpër burgje dhe zgafella
  Dhe ai prap ju quan juve vllazën shkavella
  Kosovë ty kurr nuk të vjen dhe kaplon e Vërteta
  Se B-analistat folin qyfte ne TV dhe nëpër Gazeta
  O Limakqelik aeroporti, shkurtimin e fluturimit e solli
  Për Llondon e New York, duhet me i ra kah Stambolli
  Ani moj Serbi ti kurr mos thuj oooo marova
  Se Plazma keksa pej teje blen krejt o Kosova
  Ani Kosovar ooo si arusha ju vazhdoni me flejt
  O se Elekroanadolli me ora Kohler, ka me ju rrejt

  Me fjalë tjera, precize dhe madheshtore
  Rrnoooft Amerika, se na jem veq një fore
  Se pa Amerikë lirine, me fitu s’kishim mujt
  Edhe ton Shqiptareve, Vendi na kish lujt.
  Ooo AMERIKA edhe Lirine , neve na e solli
  Se pa AMERIKE prap na kish prit Anadolli..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...