Published On: 18 Tetor, 2016

Nuk hap telefonin: Bob Dylan po e injoron Nobelin?

Kur u shpall javën e shkuar se Bob Dylan ka fituar çmimin Nobel për Letërsi, u provokua një valë diskutimesh online.

A duhej ta fitonte një muzikant çmimin më të rëndësishëm për letërsi?

Por pyetja më e madhe e kësaj jave duket se është: A i bëhet vonë Bob Dylan për këtë çmim?

Dylan dha dy koncerte, të enjten- kur u shpall çmimi- dhe të premten.

Por nuk bëri asnjë koment.

Raportohet se ai nuk iu ka përgjigjur telefonatave dhe emaileve nga Komisioni i Çmimit Nobel.

Këta të fundit thonë se nuk do e kontaktojnë më, por shpresojnë se ai do vijë për të marrë çmimin.

“Edhe nëse nuk vjen, nderimi i shkon atij. Do bëhet një festë e madhe dhe ne mendojmë se do vijë,” tha sekretarja e komisionit.

Çmimi Nobel ka një vlerë monetare prej 900 mijë dollarësh.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...