Published On: 10 Shkurt, 2016

Nuk është lehtë të jesh Messi!

  • Meqenëse e ka qenë trajner i Lionel Messit edhe te Barcelona edhe te Argjentina, Gerardo Martino e njeh shumë mirë presionin me të cilin duhet të përballet lojtari më i mirë në botë për vitin që lamë pas.

“Ne duhet ta kuptojmë se sa vështirë është që të jesh Lionel Messi. Përkundër se është më i miri, Messi është një djalë i zakonshëm. Ai flet si i tillë, vepron si një djalë normal”.

“Si një person i zakonshëm, ai ka familje, probleme të përditshme në jetën e tij, miq dhe familje, të zakonshmet”.

“Messi akoma nuk e ka arritur maksimumin. Të gjithë duhet ta kenë të qartë se jeta e tij nuk është aq e lehtë”.

“Në futboll, gjërat nuk shkojnë gjithmonë ashtu si do ai. Tash është e dukshme se Argjentina mbështet tek ai”, ka deklaruar 53-vjeçari për Goal

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...