Published On: 12 Janar, 2016

Nuk e voton vëllanë, por Messin, Ronaldon dhe Neuerin

Florentin Pogba, që është kapiten i Guinesë, nuk i dha asnjë votë vëllait të tij Paulit, pasi votoi Lionel Messin, Cristiano Ronaldon dhe Manuel Neuerin.

Edhe pse shumë vota për ‘Topin e Artë; ishin të çuditshme dhe votoheshin shokët e njëri-tjetrit, kjo nuk ka ndodhur me vëllanë e Paul Pogbas, Florentinin.

Mbrojtësi i Saint–Etienne edhe pse ka mundur që të votojë vëllanë e tij Paul Pogban që luan te Juventusi, ai nuk e ka bërë këtë.

Kapiteni i Guinesë votën maksimale apo pesë pikë i ka dhënë Lionel Messit, tri pikë Ronaldos, ndërsa një pikë portierit Neuer.

Megjithatë Pogba nuk mbeti pa çmim pasi u fut në 11-shën më të mirë të FIFA-s për vitin 2015.

Nga 18 votat që vijnë nga Afrika, 14 kanë votuat për Yaya Touren.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...