Published On: 1 Mars, 2016

Nuk do të besoni se sa pak paguhet talenti i Unitedit

  • Manchester United ka vendosur që t’ia ngrit pagën javore Marcus Rashfordit.

Talenti 18-vjeçari aktualisht paguhet 500 funte në javë, ndërsa Djajtë e Kuq raportohet se do t’ia ngritin deri në 15 mijë funte.

Ai u bë lojtari i tretë i Unitedit pas Federico Machedas dhe Danny Welbeckut, i cili shënon gol që në debutim.

Kujtojmë se futbollisti realizoi në fitoren prej 5:1 kundër Midtjyllandit në Ligën e Evropës dhe dy herë ndaj Arsenalit, ku United triumfoi me rezultat 3:2.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...