Published On: 4 Shtator, 2016

Nuk do ta besoni që sa vite nuk ka fituar Shqipëria ndaj Maqedonisë

Ka plot 17 vite që Shqipëria nuk din për fitore ndaj Maqedonisë

Kombëtarja shqiptare hyn në sfidën ndaj Maqedonisë me një bilanc tejet negativ. Në tetë takimet e luajtura nga vitit 1994 e deri më tani, kanë vetëm një fitore.

Fitorja e fundit e Shqipërisë ndaj Maqedonisë ishte arritur 17 vite më parë, më 10 shkurt 1999, në stadiumin “Qemal Stafa”, kuqezinjtë e drejtuar nga Astrit Hafizi ia dilnin falë golave të Rudi Vatës dhe Erjon Bogdanit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...