Published On: 21 Prill, 2016

Nora pëson në gjysmëfinale

Nora Gjakova ka zhvilluar një ndeshje shumë të mirë kundër bullgares Ivalina Ilieva në gjysmëfinalen e vlefshme për kategorinë e 57 kg.

Nora nuk pati fat dhe pësoi nga bullgarja me rezultat 10-0. Ajo luftoi fuqishëm por nuk kishte fat.

Tash, ajo do të luajë në repasazh, ku do ta kërkojë medaljen e bronztë. Për ta arritur këtë duhet ta mposht britaniken Nekoda Smythe Davis.

Pejania e fitoi meçin e parë ndaj ruses Daria Mezhetckaia, ndërsa në rrethin e dytë ishte më e mirë se austriakja Sabrina Filzmoser, përcjell Zëri.

Në xhiron e tretë ajo e mundi edhe izraeliten Timna Levy Nelson, kurse në gjysmëfinale bullgaren Ilieva, në kategorinë 57 kilogramë. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...