Published On: 8 Gusht, 2016

Nora Gjakova dështoi, u eliminua nga Lojërat Olimpike

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova është eliminuar nga Lojërat Olimpike, pasi është mposhtur nga xhudistja rumune, Corina Caprioriu.

Nora ka qenë e pafat ndaj rumunes, nga e cila u mposht 3:1, duku u shuar kështu shpresat e kosovarëve për medaljen e dytë në Olimpiadë.

Mbrëmë Majlinda Kelmendi e fitoi medaljen e parë olimpike dhe atë të artë për Kosovën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...