Published On: 15 Janar, 2016

Nominimin për Oskar i filmit “Shok”, dhezen mediat serbe me propagandë

Nominimi i filmit kosovaro-britanik “Shok” për çmimin Oskar ka shqetësuar opinionin serb.

E përditshmja serbe “Kurir”, nominimin për Oskar të këtij filmi e ka quajtur propagandë shqiptare që po bëhet në Hollywood.

Filmi që shfaq ndikimin e luftës së fundit në Kosovë në jetën e dy djemve të rinj, është nominuar për çmimin “filmi më i mirë aksion i metrazhit të shkurtër”, ka shkruar kjo e përditshme.

Filmi 21-minutësh shënoi moment historik në kinematografinë kosovare, pasi kjo është hera e parë që një film me aktorë dhe realizues shqiptarë, ia del të nominohet në Akademinë prestigjioze për çmimet Oskar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...