Published On: 16 Mars, 2016

N’KOFSH TURK!!!

Gëzim Muçolli

Ka disa ditë që dikush po bënë krahasime e dikush po pyet me ironi pse nuk po e publikojmë gjithë fotografinë e Ankarasë apo të Turqisë sikurse në rastin e Parisit dhe Francës.
Franca dhe Turkia janë vende të goditura nga sulmet e paramenduara nga terrorizmi.
Në shqip thuhet se nuk mund ta detyrosh askënd që të dojë me zor.
Viktimat e terrorit kërkojnë drejtësi gjithkund sepse janë të pafajshme, por Turkia nuk mund të krahasohet kurrë me Francën.
Erdogani duhet ta dijë mirë thënjen e vjetër se: “Kush mbjell urrejtje korrë furtunë!”
Turkia po vuan nga shumë dhimbje, por edhe nga terrorizmi jo per fajin e turqve por të Erdoganit.
Kosovë mos u mashtro nga ëmbëlsirat e Erdoganit, i cili tashmë gati i ka mohuar të gjitha liritë qytetare kundërshtarve të regjimit të tij të dhunshëm.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...