Published On: 15 Tetor, 2016

Njoftim!!! Me 19 tetor bëhen homazhe tek Shtatorja e Rugovës, Skënderbeut, Nënë Terezës

Mërgimtarë dhe anëtar të devotshëm të LDK-së në shenjë nderimi për figurat emblematike të kombit organizojnë homazhe:
Me 19.10.16
Takimi para Teatrit kombëtar në 10.45.
Në ora 11.00 homazhe para shtatores së profetit Ibrahim.
Para shtatores së heroit kombëtar Gj. K. Skënderbeu në ora 11.10.
Para shtatores së shenjtës Nëna Terezë në ora 11.20.
Para shtatores së heroit Z. Pajaziti në ora 11.30.
Te vendi i shenjtë i shqiptarëve nderojmë presidentin historik Dr. Ibrahim Rugova, në ora 12.00.
Në ora 12.15 vizite në familjen Rugova.
P.S. Ideator i këtij marshi paqësor është Sadik Halilaj, i cili para një viti e shtriu dorën e pajtimit te vendi i shenjtë i shqiptarëve
Zoti ju bekoftë!!!
Këshilli organizativ

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...