Published On: 27 Gusht, 2016

Njihuni me Plazhin e Dashurisë, ja ku ndodhet (Foto)

“Plazhi i Dashurisë” është një ndër më të bukurit në botë. Ai njihet jo vetëm për formën e veçantë që ka, por edhe për ujërat e kristalta si dhe rërën e bardhë si miell.

Ndoshta keni dëgjuar për të, por shumë pak e dinë historinë e këtij plazhi. Plazhi i njohur me emrin “La Playa del Amor”, ndodhet në Meksikë në arqipelagun Islas Marieta, zonë që konsiderohet si plazhi më i bukur në botë.

Kjo zonë ka qenë një shënjestër e vazhdueshme e ushtrisë së qeverisë meksikane dhe interesant është fakti, se kjo mrekulli është krijuar nga një shpërthim i ushtrisë meksikane, gjatë një stërvitje aty. Ndërsa për të shkuar në këtë vend duhet të notoni rreth 6 kilometra në një tunel. Ishujt e krijuar nga vullkanet konsideroheshin nga ushtria të pabanueshëm dhe përdoreshin vazhdimisht si test për armët. Për të gjithë ju që e dashuroni detin dhe notin, kjo është një mundësi e mirë, por kujdes, edhe partneri/partnerja duhet të dijë të notojë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...