Published On: 30 Janar, 2016

Njihuni me njeriun që po kthehet në pemë

Një person nga Bangladeshi njihet në vendin e tije dhe si njeriu-pemë, për shkak të lythëve që po i rriten në duar dhe këmbë.

Abul Bajandar, 25 vjeç, vuan nga sëmundja e njohur si Epidermodysplasia Verruciformis, një çrregullim i rrallë i lëkurës.

Ai ka shtatë vite që vuan nga kjo sëmundje.

Mjekët e spitalit kryesor në kryeqytet pritet të marrin një vendim se ç’do të bëjnë.

Ndërkohë, një tjetër burrë-pemë nga Indonezia humbi jetën sot.

Mjekët i kishin prerë një pjesë të mirë të lythëve, por ai nuk i mbijetoi sëmundjes.

Mr Bajandar was admitted to the Dhaka Medical College and Hospital (DMCH) today with the condition, which he has suffered from for seven yearsThe condition means that branch-like growths sprout from Mr Bajandar's hands, which are placed on a hospital bed above 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...