Published On: 27 Maj, 2017

Njihuni me familjet e kandidatëve për kryeministër (Foto)

Tashmë zyrtarishtë garës për kryeministër të vendit do të jenë tre kandidatë nga dy koalicione dhe një parti.

Koalicioni mes PDK-AAK dhe NISMA, kanë nominuar Ramush Haradinajn për Kryeministër të vendit, koalicioni tjetër LDK – AKR dhe Alternativa, do të garojnë me Avdullah Hotin ndërsa Vetëvendosje do të mat forcat e vetme në këto zgjedhje me Albin Kurtin për kryeministër.

Për politikanët modern tashmë familja dhe paraqitja e saj në publik, është mjaft e rëndësishme.

Magazina.al, ju njeh me familjet e tre kandidatëve për kyreministër.

Familja Haradinaj

Është një nga familjet më të njohura, për shkak se Ramush Haradinaj kishte provuar edhe më parë pozitën e kryeministrit por edhe për shkak të proceve në të cilat ka kaluar lideri i AAK’së, shkruan Magazina.al

Bashkëshortja e Haradinajt është e njohur për të gjithë pasi Anita Mucajn shpesh e shohim në ekranet televizive duke moderuar lajmet në RTK.

Anita dhe Ramushi janë prindër të tre fëmijëve.

ImageFamilja HotiDeri vonë nuk e kishim njohur familjën e Ministrit të Financave dhe tani kandidatit të LDK’së për kryeministër Avdullah Hoti, edhe pse Hoti kishte një faqe në facebook, ai zakonisht postonte vetëm aktitivitet e tij profesionale.Por së fundmi Hoti na ka njohur me bashkëshorten e tij Serveten dhe dy djemtë e tyre.

ImageNë përjashtim me Haradinajn e Hotin, Albin Kurti e ka mbajtur gjithmonë larg syrit të publikut familjën e tj, ndoshta kjo për faktin që bashkëshortja dhe vajza e tij jetojnë jashtë Kosovës.Për më tepër Kurti nuk ka qenë i pranishëm as në rrjetet sociale, vetëm këto ditë i është bashkuar me një faqe në facebook.

Image
Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...