Published On: 10 Maj, 2016

Një vajzë tenton të vetëvritet në Kalanë e Prizrenit

Një vajzë ka tentuar të vetëvritet duke kërcyer nga Kalaja e Prizrenit

Ajo i ka shpëtuar tragjedisë falë intervenimit të shpejtë të një pjesëtari të Policisë së Kosovës.

Dëshmitarët që kanë ndodhur në vendngjarje tregojnë se vajza, paraprakisht kishte hedhur çantën, ndërkaq në momentin kur ka tentuar të kërcejë nga Kalaja, është kapur nga një polic.

 “Polici ka ndodhur rastësisht afër saj dhe e ka kapur menjëherë të kërcejë nga Kalaja”, tregon një dëshmitar për “PrizrenPress”.

Zëdhënësi i Policisë në Prizren Hazir Berisha, ka konfirmuar rastin. Sipas tij, viktima është ‘arsyetuar’ se motive i vetëvrasjes ka qenë dështimi në dashuri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...