Published On: 27 Shkurt, 2016

Një tjetër batutë e Majkos dhe 11-përqindëshi i Ramës

Ndërkohë që Ben Blushi kërkon zgjedhje për kryetarin e Partisë Socialiste, Edi Rama vazhdon të deklarojë se po bëhen mijëra procese zgjedhore për këtë parti.

Zgjedhjet në Partinë Socialiste janë zhvilluar këtë të shtunë në kryeqytet, për të zgjedhur strukturat e Partisë.

Kreu i saj, Edi Rama ka hedhur votën e tij në njësinë administrative të Dajtit, ku ka bërë ftesë për më shumë anëtarësime në PS.

“Bashkojuni PS-së si e vetmja forcë transformuese. Partia Socialiste është e vetmja parti që bën reforma. Po bëjmë reformat që i kanë munguar këtij shteti për 25 vjet,” tha Rama.

Ndërkohë një ditë më parë, Edi Rama deklaroi se ka një fluks të madh anëtarësimesh në këtë parti.

“Në PS duan të hyjnë 11 përqind e shqiptarëve, kurse në PD duan të hyjnë vetëm 3 përqind,” tha Rama.

Një sondazh i publikuar gjatë Takimeve të Dardhës, theksonte se rreth 70 përqind e të rinjve shqiptarë duan të punojnë në shtet.

Në këto kushte, ky fluks anëtarësimesh në PS, ose ndryshe në partinë qeverisëse, nuk duket një lajm edhe aq i mirë.

Nga ana tjetër, vetë Edi Rama vazhdon retorikën e tij anti-opozitare, duke deklaruar se me këtë opozitë, ata do qëndrojnë për dekada të tëra në pushtet.

Edhe takimi i djeshëm u shoqërua me batuta.

I zakonshmi Pandeli Majko rrëfeu se si ai kishte dashur të votonte Partinë Demokratike në vitin 1991.

“Kisha vendosur të votoja për Partinë Demokratike, por im atë më ndaloi dhe më kërkoi diçka. Më tha: Këtë herë voto për partinë time. Ky ishte fillimi i rrugëtimit tim në Partinë Socialiste”, tha Majko.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...