Published On: 20 Prill, 2016
Bota |

Një tërmet tjetër godet Japoninë

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi sot zonën verilindore të Japoninsë, raportohet nga Geological Survey në SHBA.

Nuk ka paralajmërim për cunami, apo raporte të menjëhershme për dëme apo viktima.

Një seri tërmetesh të forta goditën jugun e Japonisë në fund të javës së kaluar duke vrarë rreth 50 persona. Të mbijetuarit përballem me mungesat e ushqimit dhe ujit.

USGS tha se tërmeti i së mërkurës e përqendrohej 104 km në lindje juglindje të Sendai, në afërsi të vendit ku goditi një tërmet shkatërrues dhe cunami në mars të vitit 2011.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...