Published On: 1 Korrik, 2016

Një tërmet boksi do të ndodhë në këtë mbramje me FUQI të dyfishtë

Së shpejti grushta fluturojnë përsëri.

Dy boksierët, dy vëllezërit nga Kosova të njohur me nofkën Toni Kraft dhe vëllai i tij i njohur me nofkën Jems Kraft, Safet dhe Musa Avdimetaj.
Vëllezërit Toni 23 dhe Jems Kraft 19 vjeçar, të dytë posedojnë tituj botëror në versionin WBC Junior do boksojnë me daten 15.07.2016 në Dolce Munich ,Andreas-Danzer-Weg 1, 85716 Unterschleißheim.

Vëllezërit Kraft besojnë po ashtu se nuk do ti zhgënjejë adhuruesit shqiptarë të boksit, dhe mbështetësit e tij, të cilët pret të jenë të shumtë dhe të flaktë.
Vëllezërit Kraft falënderojnë, menagjerin dhe këshilltarin për media Halit Nezajn, i cili kujdeset për komunikimin në gjuhën Shqipe. “Me kujdesin edhe të mediave ne po ecim së bashku në hapa të sigurt”, thonë vëllezërit Kraft.

Alexander Petkovic dhe Nadine Rasche u shpallën promotorët e vitit 2015, njihen si promoterët më të suksesëshëm në Gjermani. Alexander Petkovic njëherit edhe trajner i suksesit.

Në kët mbramje boksojnë: Howik Bebraham vs. Robert Tlatlik. si kampionia e katërfishtë Christina Hammer në kategorinë e boksit për femra,WBO kampioni botëror kategoria e mesme, Christina Hammer (18-0, 8 KO S). Christina do të kundërgrushtojë në tetë raunde.

Christina është njëherit edhe mikesha e vegjëlisë e futbollistit të kombëtares gjermane Shkodran Mustafi, i cili do të merrë pjesë në këtë ngjarje boksi si shikues.

Përforcime kemi edhe nga bokserri në Cruiserweight Enad Licina një bokser i fortë me goditje karakteristike në boks.

Po ashtu do të boksojnë edhe Vartan Avetisyan si dhe Emre Cukur të dy boksier me përvojë.

Meqet do tkeni mundesi ti përciellni në ranfighting.de.

Tiketat mund ti siguroni: https://www.muenchenticket.de/…/Petko+S+Lms+Fight+Night.html si dhe në Tel: 017624156141.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...