Published On: 10 Prill, 2016

Një qytetar nga Maqedonia dënohet me burg në Austri pse shkroi në FB:”Kthehu Hitler”

LEXONI edhe: 

http://www.shqiptari.eu/studiuesi-japonez-kanuni-kodi-ma-i-lashte-boteror-i-mbijetuar-para-krijimit-te-shteteve/

 

Porosia “Kthehu Hitler” në Facebook, i ka kushtuar një shtetas të Maqedonisë dënimin me dy vite e gjysëm burg në Austri.

Juria e gjykatës të qytetit Sankt Poelten, të enjten e kaluar, njëzërit e shpalli të fajshëm të dënuarin për shprëndarje të propagandës naziste, që është rreptësisht e ndaluar në më shumë vende evropiane.

Maqedonasi me profesion kuzhinjer, para Gjyqit është arsyetuar se nuk ka patur njohuri se është duke kryer vepër penale. Ai në Facebook ka publikuar fotografi të ushtarëve gjerman dhe foto të Hitlerit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...