Published On: 30 Prill, 2016

Një profesor i suksesshëm publikon CV-në me dështimet e tij

Një profesor në universitetin Princeton ka publikuar një CV në të cilën ka përfshirë të gjitha dështimet që ka pasur gjatë karrierës.

Ai e ka publikuar CV-në e tij në Twitter dhe ka thënë se ka bërë përpjeke që të balancoj të arriturat dhe të inkurajoi të tjerët që të përballen me zhgënjime.

Johannes Haushofer, që është asistent profesor i psikologjisë, ka përfshirë në CV universitetet ku ka dështuar të pranohet, fondacionet që nuk ka marrë për hulumtime e refuzimet që ka pasur për revista shkencore.

Po ashtu, aty përfshihen edhe detyra akademike e bursa që nuk ka arritur t’i fitojë, njofton The Guardian.

“Kam fituar përshtypjet se njerëzit mendojnë që gjtihcka evën mbarë për mua,” ka sqaruar ai arsyet e një veprimi të tillë.

Sipas tij, njerëzit nuk duhet të fajësojnë vetëm vetën e tyre, sepse ndonjëherë dështimet vijnë edhe për shkak të rrethanave.  Një të tillë ai ka përmendur se njerëzit intervistues në panel mund të jetë duke pasur një ditë të keqe.

Postimi i tij në Tëwtter ka marrë shumë vëmendje nga njerëzit të cilët e kanë uruar për një gjest të tillë./Insajderi.com

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...