Published On: 31 Mars, 2016

Një përvjetor i zi

Maks Rakipaj

Sot është përvjetori i masakrës së Tivarit. Partizanët shqiptarë, me urdhër të vampirit Enver Hoxha, pasi i çarmatosën rreth 5000 djemë kosovarë i dorëzuan te kasapët serbomalazes. U masakruan të gjithë në Tivar. 5000 djemë, në lulen e moshës. Shqiptarë. Nga ajka e racës shqiptare – dardanë. Një llahtari që nuk gjendet kurrkund, në historinë e asnjë kombi! Dhe qe vepër e komunistëve shqiptarë, të urdhëruar prej EnverHoxhës dhe RamizAlisë që me këtë vepër të ndyrë nuk kryen vetëm një krim kundër njerëzimit, por edhe një Tradhëti të Lartë Kombëtare. Jemi popull pa kujtesë historike, unë s’di me ç’emër t’i quaj ata kosovarë që ende ruajnë një nderim ala fetar për vampirin Enver Hoxha. Ç’emër t’u vë këtyre shqiptarëve që jetuan 45 vjet nën zgjedhën mesjetare të përbindëshit bastard Enver Hoxha dhe ende e duan. Ç’emër t’i vë parlamentarëve shqiptarë (!) të pas ’92-shit që ende e kanë lënë kancerin e kombit shqiptar dy herë hero të popullit!
Është një përvjetor i zi. Një nga ata përvjetorë ku flamuri kombëtar duhet ulur në gjysmështizë. Turp të kenë ata që këta 25 vitet e fundit kanë qenë deputetë, ministra, kryeministra, president të vendit dhe s’kanë bërë asgjë për dënimin dhe zbardhjen e atij krimi makabër! Ata që mbulojnë krimin, janë bashkëpunëtorë në krim!

31 mars 2016

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/skandal-trishtues-erotik-ermira-mehmeti-me-musa-xhaferi-ia-ha-krejt-ngulja-incizim-18/

http://www.shqiptari.eu/murat-meha-edhe-alasken-ja-jep-rusise-jo-mo-8-mije-hektare-malit-zi/

http://www.shqiptari.eu/kur-sabit-vrases-hajduti-milaim-zeka-shantazhuesi-muse-xhafer-kurvari-bahen-tema/

Loading...
 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. Cecua thotë:

  Legene historiane qe nuk shikoni tradhetine e madhe qe i bete trimave te UCK, por shkoni ne kohe e ne ngjarje me te cilat nuk keni asnje lidhje. Dhe kerkoni pastaj bashkim kombetar ju plehra te Titos e Rankoviqit

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(2)
 2. Musa thotë:

  Shume faje po ja lame Enverit por ne ket rast fajin kryesor e ka Fadili.Ketu Fadili mban pergjegjsin sepse ai donte ta pastronte Kosoven nga nacionalistet keshtu qe te fitonte vllazrim bashkimi Sepse at parrulle e shpiku titua me fadilin prandaj kur te behen shkrime te tilla duhet te kihen parasysh rrethanat ne te cilat ka ndodhur ngjarja

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(2)
 3. Rrustem Bajraktari thotë:

  Periudha gjysëmshekullore komuniste u ngrit,u rrit dhe u mbyll me krime te bijve ilegjtim t atdheut me epitetin hoxha që bërën politikë kurverie me armikun shumë shekullor n emer të prrallave blofe marxiste-leniniste,ku për hir të prapanicës vetë dhe sadizmit gjakpirës shoven sërbë masakruan afro 5o ooo bijë të pastert atdhetarë e nacionalistë !Tani ende kemi pasardhes te klikave të tyre që duan ti ringrisin lartë e më lartë si heronjë kriminelët e deshmuar te falangave më të tmerrshme komuniste të shek.kaluar!Turp.Ende rreth Erenikut dhe Llukacit ka varreza masive të martirve 1945,për të cilat qeveritaret aktual si sindrom i atyre paraprak s do deshironin ti rikujtojmë !Turp,turp,turp…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(1)
 4. Zeus thotë:

  I nderuar autor i shkrimit, qe te flasesh me kaq kopetenca dhe me kaq saktesi do te thote se ti asaj kohe ishe present ne kete ngjarje tragjike!.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)
 5. hamitsadiku thotë:

  Ju lumt juve qe perkujtoni kete tragjei te popullit Tan,i cili u be me.kurdisjen e Enver e Fadil Hoxhes ne bashkpunim me Serbomalazezet te cilt ku per qellim te masakrojn sa me shum Shqipetare.Ku mendonji se di te zhduku kundershtaret e tyre Politik dhe ashtu do qeverisin te lire.Ne kete t ragjedi kam qen te parapar edhe shqiptatet nga Presps,Struga,Kercova,Gostivar,Tetova,Shkupi,Kunanova…dhe me kembe jan derguar neper Kosove,Shqiperi dhe ne Mal te Zi po per fat se zbulojn Krimi eproret ushtarak Kroat dhe i shoetojn tragjedis.Ky kalvar ka qen i rrezikeshem dhe renqethes

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)
 6. Skender Sejdiu thotë:

  Akteret kryesor dhe sherbetoret e tyre ende nuk e kan marr gjykimin e merituar per kete krim makaber. Bile disa historian tonë provojne ti rehabilitojne disa figura me pergjegjese per këtë tragjedi sikurse është Ramiz Alia e Fadil Hoxha.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...