Published On: 3 Maj, 2016

Një muaj paraburgim për Ljubisa Vujovic, i dyshuar si bashkëpunëtor i Azem Sylës

Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur që Ljubisa Vujovicit, i arrestuari tetë në rastin tashmë të njohur si “grupi i Azem Sylës”, t’i caktohet paraburgimi prej një muajsh.

“Një gjyqtar kujdestar i EULEX-it caktoi masën e paraburgimit prej 1(një) muaj për të pandehurin  Lj.V, i përfshirë në rastin e shtatë të pandehurve të tjerë ndaj të cilëve ju është caktuar paraburgimi javën e kaluar”, njofton Gjykata Themelore.

Vujovic është arrestuar më 1 maj dhe dyshohet për krim të organizuar me prona shtetërore./Insajderi.com

LJUBISA

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...