Published On: 28 Prill, 2016

Një muaj paraburgim për gjashtë shokët e të arratisurit Azem Syla

Në një komunikatë për media Gjykata Themelore në Prishtinë, ka njoftuar se është caktuar masa e paraburgimit prej një muaj për gjashtë të pandehurit e arrestuar më daten 27 prill 2016, pas bastisjeve të kryera nga Policia e Kosovës dhe ajo e EULEX-it, në Prishtinë, transmeton Indeksonline.

Rasti është duke u ndjekur penalisht nga Prokuroria Speciale e Kosovës (PSRK).

“Sot në Gjykatën Themelore në Prishtinë- Departamenti për Krime të Rënda  , dy gjyqtarë të procedurës paraprake të EULEX-it caktuan masën e paraburgimit prej një muaj, për 6 të pandehurit e arrestuar më 27 prill 2016, pas bastisjeve të kryera nga Policia e Kosovës dhe ajo e EULEX-it, në Prishtinë. Rastin është duke e ndjekur penalisht Prokuroria Speciale e Kosovës (PSRK).

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...