Published On: 28 Shkurt, 2016

Një muaj arrest shtëpiak për tre deputetët e VV’së

  • Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur masën e arrestit shtëpiak prej 30 ditësh për tre deputet e opozitës, Ismajl Kurteshi, Shqipe Pantina dhe Bali Muharremaj.

Deputetët akuzohen për veprat penale: Përdorimi i armës apo mjetit të rrezikshëm, Pengimi i personit zyrtar në kryerjen e detyrave zyrtare, Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve dhe Sulmi i personave zyrtar gjatë kryerjes së detyrës zyrtare.   Ismajl Kurteshi dhe Bali Muharremaj penguan me gaz lotësjellës zhvillimin normal të seancës të së premtes ku u zgjodh presidenti i vendit. Ndërsa Shqipe Pantina u ndalua nga forcat e sigurisë përpara se ta hapte gazin lotësjellës në sallë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...