Published On: 17 Shkurt, 2016

Një milion arsye për të protestuar

Janë një milion arsye për me protestuar, varfëria, izolimi, mafia, jo drejtësia, korrupsioni, serviliteti i zyrtarëve shtetëror, jo funksionimi i shtetit eksperimental siç është Kosova sot, ku eksperimentohet multienticiteti i vetëm në botë, ku 95 për qind e një populli janë shumicë dhe ndihen si pakicë.

Por, xhamat, veturat, objektet edhe nëse thyhen, kallen apo rrëzohen, ndreqen dhe meremetohen disi, por jeta e një njeriut pa marr parasysh a është demonstrues apo polic i joni nuk kthehet prapa.

Prandaj, vëllezër protestoni ndershëm, mos përdorni dhunë ndaj vetvetes, kjo vlen për të dy anët.

Nëse fillojnë të humbin jetë qytetarët, demonstruesit, policët tanë, vëllezërit, djemtë, baballarët, vajzat e motrat tona mos mendoni se do të rrimë indiferent si shikues.

Naim Miftari – ish luftëtar i UÇK-së dhe njohës i mirë i sigurisë dhe shërbimeve sekrete

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...