Published On: 8 Prill, 2016

Një mashtrues në emër të CIA kishte futur në kurth Grupin e Kumanovës

Gazetari Milaim Zeka ka zbardhur për detaje interesante lidhur me rastin e Lagjes së Trimave të Kumanovës. Sipas tij, një mashtrues i thirur në emrin e SHBA-ve dhe CIA-s kishte vendosur në kurth dhe lajthitje grupin.

“Ka qenë një mashtrues, i cili e ka vënë grupin në kurth dhe lajthitje, pikërisht duke u thirrur në emrin e Amerikës. Të vërtetën e dijnë ndërkombëtarët, dhe shpresoj se Qeveria amerikane do të ndihmojë dhe ndërhyjë në këtë drejtim, pasi që loja kryesore në këtë tragjedi të rëndë është luajtur pikërisht në emrin e CIA amerikane dhe ushtrisë amerikane”, theksoi për INA, gazetari Milaim Zeka.

Ai thotë se të gjitha organizatat dhe palët e tjera politike dhe institucionale në rajon duhet të ndihmojnë në zbardhjen e këtij rasti, që ishte planifikuar nga shërbimi sekret maqedonas.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/enciklopedia-gjermane-trojet-etnike-shqiptare-91-400-km2/

http://www.shqiptari.eu/smajl-huka-ne-sanxhak-kurre-nuk-ka-pasur-boshnjak-ata-ishin-shqiptare/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...