Published On: 26 Janar, 2016

Një ilaç kundër dhimbjeve të fytit

Ilaçet shtëpiake dhe natyra na ofrojnë substanca, të cilat mund të zbutin dhimbjet gjatë përtypjes dhe në mënyrë efikase të hiqni qafe inflamacionet.

Kur të ndieni simptomat e para të dhimbjeve në fyt, përgatiteni lëngun e mëposhtëm.

Përbërësit:

3 qepë të mëdha,

Karafil,

1 lugë sheqer të vrugët,

Një gjethe trumzë,

Ujë,

1/2 e gotë qumësht.

Përgatitja:

Qepën e paqëruar prijeni imët dhe në një enë me ujë e vloni së bashku me karafil, sheqer, trumzë. Më pas, të gjithë përbërësit i zieni në zjarr të lehtë për rreth dy orë, kohë pas kohe duke shtuar një sasi të vogël me ujë.  Tretjen nga qepa e përzieni me po aq sasi të qumështit dhe e pini tri herë në ditë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...