Published On: 6 Shtator, 2016

Një i vdekur dhe disa të plagosur nga Maqedonia në aksidentin e rëndë në Turqi

Një shtetas i Maqedonisë ka vdekur dhe 38 të tjerë janë lënduar në një aksident të rëndë që ndodhi në afërsi të Edirnes në Turqi.

Autobusi me targa të Shkup është aksidentuar një orë pas mesnate, duke u përplasur me një kamion, por zyrtarisht ende nuk dihen rrethanat e sakta për aksidentin, informon INA.

Nga të lënduarit, pesë veta janë në gjendje të rëndë. Autobusi pas një turi me turistë po kthehej nga Turqia për në Maqedoni. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...