Published On: 28 Mars, 2016

Një i plagosur në Gjilan

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar burra shqiptar pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje mes veti kanë shtënë me armë zjarri, dhe si pasojë njëri nga të dyshuarit ka pësuar lëndime të rënda, i cili është dërguar për tretman mjekësor në QKUK.

Në raportin e policisë thuhet se njësitet policore në vendin e ngjarjes kanë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë të tipit Zvor, cal- 7.65 mm, një karikator me 5-fishekë, dhe një gëzhojë cal-7×65 mm dhe një veturë e cila dyshohet se është përdorur në rast.

Me vendim të prokurorit i dyshuari i cili dyshohet se ka përdorur armën është dërguar në mbajtje, ndërsa edhe i dyshuari i cili është duke u trajtuar në QKUK ka masën e ndalimit dhe është nën përkujdesje policore./KP

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...