Published On: 3 Shtator, 2016

Një i dëbuar nga perandoria hashimovite, po kthehet në të çmendur

 

Adem Grabovci, hija gri e PDK-së i është dorëzuar më në fund kurthit të marrëzisë. Por, shqiptarët ende se kanë kuptuar të vërtetën, e cila po u zbardhet si me racion. Nga kulla e fildisht, fillimisht u dëbua Fatmir Limaj, u vazhdua me Jakup Krasniqin, dhe pas dorëzimit brutal të Limajt para drejtësisë, u nxor para saj Azem Sylaj, duke dëshmuar se perandoria “hashim-ovite”, po vetë-shkërmoqet nga brenda, veç tash në funksion të jetëgjatësisë së perandorit.
Edhe një i dëbuar nga kjo perandori, duke e kthyer në një të çmendur është Adem Grabovci. Në përgjimet e zbuluara në shesh, ai po dëshmon mënyrën e ulët, jo njerëzore, kriminale dhe të padinjitet të udhëheqjes së Kosovës.
Adem Grabovci nuk ishte vetëm, nëpërmjet përgjimeve të tij, po e shohim fytyrën e PDK-së, të qeverisjes së saj, por po e kuptojmë më mirë ‘edhe dashurinë platonike’ të Isa Mustafës me klikën e tij në LDK ndaj Hashim Thaçit dhe klanit Pronto. Me shumë gjasë nëse jo përgjime të tilla, por dosje të ngjashme ka Mustafa, prandaj po e ruajnë njëri tjetrin për jetë a vdekje.
Por, kur do ti shohim të përqyrren e përjargën sikurse Adem Grabovci, duke i kërkuar falje romëve që dje i shante dhe shqiptarëve që i mallkonte.
Gjendja e tij mendore tregonte qartë se ai po çmendej, por nuk harronte edhe njëherë të ankohej se ai ishte viktimë e shqiptarëve, të mirave të tij, që ua bëri të tjerëve, dhe shtetit, të cilin e rrënuan me rrënjë.

Por, për të gjitha këto kanë ditur me kohë miqtë tanë, i kanë njhohur, mirë, dhe ende vazhdojnë ta ruajnë në krye të shtetit këtë tutor të krimit të organizuar, të korrupsionit, nepotizmit dhe të çfarë negativiteti tjetër jo.
Por, miqtë tanë sikur të ishin miqtë tanë vërtetë si po flasim ne, prej kohësh do ti kishin rrasur në burg.

SHQIPTARI.EU

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. pagani thotë:

  ccc tmerrrc’far po degjojm

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)
  • fery thotë:

   Eshte tmerre shume ma i madhe pse se paskem dijte dje Pagan, ate cfare do te degjojme neser ose , nese se dijme sot cfare duam te degjojme neser….ky eshte tmerri mbi tmerret …
   Ksaje … ku rafsha , mose u vrafsha
   nji dite duhet ti vije fundi .A i ka ardhe sot apo do ti vije nji dite tjeter zgjedhja eshte e jona..!

   Përgjigjiuni
   Pelqej(4) Nuk Pelqej(2)
 2. fery thotë:

  …miqte tane dhe me i madhi mik nder me te mdhenjt , ish Presidenti Clinton, menjiher pase mbarimit te luftes ne Kosove , erdhi ne Kosove dhe na pa, Atij iu organizua nji pritje shume emocionale dhe madheshtore ..Ai perveq tjersh iu drejtua popullt te Kosoves me keto fjale historike…:
  NE E FITUAM LUFTEN, JU DUHET TA FITONI PAQEN
  Sa e fituam ne paqen tashe eshte vone me fole por , populli i Kosoves dhe votuesit a u deshte te votojne perfaqesues te qmendur si Adem Grabovcin e shume te tjere, te cileve forcen e pushtetit ia dhene votuesit .Ata nuke piken nga qielli kurse votuesit po dele se aspak si paskan degjuar fjalet dhe mesazhin e Presidentit Clinton pase mbarimit te luftes..!!!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(11) Nuk Pelqej(3)
  • Mal uka thotë:

   kUR formohej Ldk Ne nje fshat isha prezent edhe Une U lexue platformadhe u hap diskutimi Disa diskutant donin qe ne ldk Mos te kete vend per njerzit qe ishin te zgjedhur po nga fshataret vendas ne kryesi te lidhjes socijaliste , As ata qe ishin komunist deri atehere Une e mora fjalen dhe thash : Neve ketu jemi bashkevendas , Te lidhur treqin fish si familje mes veti dhe Shume veshtire ta ndajme kan e kemi mik ,kan nip , kan?, Andaj duhet patur shume kujdese Njerzit qe po doni ti veqoni Ishin te zgjedhurit tone E neve si zgjedhes po sa keta i kemi sherbye ati sistemi qe tani po ndryshon Per punen e mire kush cka ka ba falemnderit ndersa Pune te keqija nuk ka leju fshati te behen dhe nuk kemi njerz per diferencim U perkrah qendrimi i im dhe u votue unanimisht ! Ne fund te bankave ish kane ulur nje djale thacan zbetan , me do syza qe i benin drite E ngriti doren dhe e mori fjalen Ky ishte Adem Grabovci te cilit pas mbarimit te luftes iamesova emnin Ky tha: Kush don me u rexhistrue ne parti te Enver Hoxhes le te vij te une ! Njerzit shukaten dhe filluan ta leshojne sallen e tubimit Ne oborr pershperitej Se Ky far gjyzllyku qenka i lidhun
   me Udbe dhe don haptas me marue liste te emnave qe Jan Enverist
   Dicka e tille mund te jet e sakt dhe Ajo saktesi po vertetohet me
   gjithcka qe beri LPK -Pdk per ta kthye serbine ne kosove
   Ky krejt familjart i ka pase slluga te shkive !Me kan thene njerzit
   qe i njofin mire !

   Përgjigjiuni
   Pelqej(11) Nuk Pelqej(2)
   • fery thotë:

    Ka shume raste nga kur u la populli ne meshire te fatit ( 1989 ) nga Azem Vllasi e deri sot dhe, ponjashtu u bene shume gabime te vogla te cilat mund te permblidhen ne nji gabim te madh dhe , kjo eshte shume njerzore te gabosh ( gabim te madh ) por , eshte jonjerzore dhe budallalkek i pafaleshem kure kete gabim ( te madhe ) perseritet dy e me shume here i nderuar Mal Uka
    Se sa jemi mbushur mend dhe nuke do te lejojme qe te bejme gabime te njejta dy e me dhume here , varet nga ne votuesit dhe populli…por , nji gje eshte e sakte Mal , se miqte tane nderkombtar kurre nuke do ta fitojne paqen per ne….kurrrre. Ate ne vete duhet ta fitojme ose , do ta fitojme , rruge tjeter nuk kemi .E shte me rendesi koha se kure do te vije kjo fitore dhe me cfare kostoje ose fature do te vije….sa me shpejte , aq me mire dhe, aq me lire …o Mal Uka !

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(2)
    • Mal uka thotë:

     I nderuar Feri,Rrugen e jetes kurr deri sot nuk e kan zgjedhe
     shqipetaret Por forcat e medha kan ba hile dhe kosovaka ngele
     ne juridikcion Titi´st Jugosllav Ne ate sistem shqipetaret kan vuejt me shume padrejtesi , me analabetizem , me papunesi
     me tutor ne cdo vend udheheqes serb,me egzekutime me angari
     me zemzadruga me me tyfek per arme Por duke ushtrydhe interesat e republikave te tjera Kosova ne nje kohe perparon
     Me punesim , me fabrika , me shkol Ardhacak lim , me univerzitet dhe serbet mbeten pa privilegje qe ua siguronte
     perkatesija nacionale Ne ate sistem kan punue e sherby qe te gjith Dhe dikush portir dikush kurir dikush postjer dikush polic dikushgjykates dikush prokuror dikush mesues e profesor
     Por qe te gjithe je ushqye me ate kafshate socjaliste Dhe te
     fajsohen njerzit qe vete i ka zgjedhe populi Eshte kundershtim ndaj egzistences se atij populli Rrezistenca dhe kerkesat per
     permiresim te kushteve ne kosove kan qene te vazhdueshme nga
     pala kosovare E tjeter qe shurdhani me fuqi nuk i ka ndegju
     Nuk jam nostalgjik i atij sistemi se pse nuk isha i privilegjuar perkunder shume here i kercnuar Por duhet Zotni
     Feri te flasim drejt Sot te jemi kunder eshte krejt nje
     sikur me i thane babes tan Pse e paguejshe porezin Pse delshe ne treg Pse punojshe Keso pytje jan pa vlere e pa vend
     Me rrespekt te pershendes !

     Pelqej(4) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...