Published On: 8 Shkurt, 2016

Një hap i vogël për Haradinajn, por i madh për Kosovën

  • Bajram Gecaj i LDK’së ka thënë se në takimin e sotëm të liderëve politik me presidenten Atiftete Jahjaga, në të cilën munguan udhëheqësit e VV’së dhe NISMA’s, ndër tjera u bisedua edhe për ekspertizat që pozita i ka propozuar ti bëhen Demarkacionit dhe Asosacionit.
  • Një hap i vogël për Haradinajn, por i madh për Kosovën, ka thënë Gecaj, pa u kuptuar nëse po e tallte Haradinajn.

Ai tha se për tu verifikuar vija kufitare e Kosovës me Malin e Zi do të angazhohen ekspertë të ndryshëm ndërkombëtare, dhe për t’iu bashkuar këtyre ekspertizave kanë ftuar edhe opozitën.

Gecaj po ashtu vlerësoi pjesëmarrjen e liderit të AAK’së Ramush Haradinaj në takim me Presidenten.

“Është një hap i vogël për Haradinajn por tepër i rëndësishëm për Kosovën”, vlerësoi zëvendës Ministri në një intervistë për “Info Magazinë” në Klan Kosova.

Megjithatë, Gecaj tha se zgjidhja më reale e situatës në vend mund të bëhet në Parlament.

“Qeveria e Kosovës është e gatshme të gjejë çfarëdo zgjidhje. Megjithatë zgjidhjet reale, substanciale, mund të bëhen vetëm në Parlament”, tha Bajram Gecja. /GazetaExpress/.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...