Published On: 3 Shkurt, 2016

Një grusht tjetër për Mustafën: Vendlindja e Ibrahim Rugovës kundër Hashim Thaçit!

Derisa afrohet afati për zgjedhjen e presidentit të ri, në LDK vazhdojnë të shtohen zërat kundër zgjedhjes së Hashim Thaçit president. Njëra nga nëndegët e LDK-së, gjegjësisht nëndega e LDK-së e trevës së Rugovës, është kundër Hashim Thaçit president, raporton Gazeta Blic. Sipas një njoftimi të kësaj dege, i bëhet thirrjë Isa Mustafës e LDK-së që të mos votohet kreu i PDK-së dhe të dëgjohet zëri i tyre.

Njoftimi i plotë:

Nëndega e LDK-së së trevës së Rugovës kundër Thaçit President

Kryesia e nëndegës së LDK-së së trevës së Rugovës në mbledhjen e mbajtur sot me 02. 02. 2016, diskutuan lidhur me aktualitetin politik.

Pas një debati konstruktiv lidhur me zhvillimet aktuale politike kryesia e nëndegës së LDK-së për Rugovë, unanimisht u deklaruan kundër votimit të deputetëve të LDK-së për kandidaturën e Hashim Thaçit për president të Kosovës.

Nëndega e LDK-së trevës së Rugovës njëkohësisht kërkojnë nga kryetari Mustafa, kryesija e LDK-së që kërkesat legjitime të strukturave dhe antarësisë së gjerë të respektohen.

Ne vazhdojmë fuqishëm të punojmë për rritjën dhe forcimin e LDK-së në frymën dhe filozofinë politike të Presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova.

Kryesia e nëndegës së Rugovës.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. deda thotë:

    Kur Isa beri koalicion me Thacin, anetsret e devotshem te LDK menduan se Isa i ka ditet e numruara, por kur ai u zgjodh me aklamacion per kryetar te partise, zhgenjimi, depresioni dhe shpresa e humbur per idealet e Partise LDK i kaploi snetaret dhe simpatizantet e kesaj partie, qe ne horizont paraqiti zhdukjen e ketij subjekti politik. Por jo, tani po duket se ne LDK ka forca te shendosha qe nuk lejojne abuzime, perdhosje, tradheti te idealeve dhe shkelje brutale e goditje te ulet te programit te LDK-se.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(4) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...