Published On: 16 Tetor, 2016

Një doktor i shurrës në kabinetetin e ministrit Hoxhaj

Ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj vazhdon t’i thërras figurat e shquara që t’i bashkohen në kabinetin e tij.

Kohë më parë ministri Hoxhaj pranoi në kabinetin e tij jugosllavin e vjeter Azem Vllasi për të marrë mësime nga ai rreth parimeve të bratstvo -jedinstvos në mënyrë që t’i përgjigjet vullnetit të kryeministrit Isa Mustafa për t’i shëruar komplekset e së kaluarës.

azem-vllasi

Enver Hoxhaj, poashtu këto ditë ofroi në kabinetin e tij doktorin e shurrës Bujar Bukoshin i cili njihet si kryekrimineli i 3%-shit. Bukoshi njihet si njëri ndër kapot e krimit të organizuar në Kosovë dhe çdo qeveri është e detyruar ta ketë në kabinetin e vet.

bujar-bukoshi

Duke u bazuar në politikën e deritashme të Enver Hoxhaj-t, pritet se së shpejti në kabinetin e tij të ofrohet edhe Mira Markoviq, gruaja e ish diktatorit Sllobodan Millosheviq e cila mund ta këshillojnë ministrin rreth sensibilizimit të faktorit ndërkombëtar kundër ish-ushtarëve të UÇK-së sepse burgu i ndërtuar në Dyz të Llapit akoma nuk është mbushur me ata për të cilët ishte ndërtuar.

mira-markovic

Ministri Hoxhaj është historian dhe duket se po bën gabime të paramenduara sepse ai e kupton fare mirë se çfarë do të shkruajnë historianët e tjerë për punën e tij. Ndoshta ofrimi i kriminelëve në kabinetin e tij i përmushë kërkesat e Beogradit.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Sa i perket grumbullimit te njerzeve dhe bashkemendimtareve ne ministrine e jashtme te Kosoves populli e ka nji fjale dhe e shpjegon shume thjeshte ..!
  “U rrotullue tenxherja ,e gjete kapakun” thote pra populli
  Sigurishte se puna e mbetur ne gjymse me 1999 , duhet tashe te perfundoje pore , me akter te rije dhe shume me energjik.Ata qe u ka dale boja duhet te qendrojne ne prapavije ,nuke bene te eksponohen ne publik.Ne publik duhet te dele dikush qe “e ka krye ” ne Vijene e jo dikush cka ja mesue ne Vijene
  Dhe, cdokush tregon ate cfare di kurse shoku Enver na tregoi se cfare di…se cdare na paska mesue ne Vijene na tregoi menjiher kure u akupulltua nga zyra e UNMIK-ut
  Asnji njohje nderkombtare e Kosoves nga shoku Enver sa eshte ne krye te ministrise se jashtme.Ponjashtu edhe fijaskoja ne UNESKO vitin e kaluar …e mose ti renditim te tjerat por ,nji pyetje pashmangeshem parashtrohet ketu lidhur me shokun Enver dhe sorten e tije..
  Deri kure taksapaguesit e kosoves do ti paguajne shtrenjte deshtimet kaqe te dhimbeshne te perfaqesueseve te tyre…?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...