Published On: 2 Shkurt, 2016

“Një ditë pas incidentit në Kumanovë, 3 televizione kanë marrë 2,6 milionë euro nga Qeveria” (Video)

Zv/ministri për Shoqëri Informative dhe Administratë, Aleksandar Kiracovski, ka deklaruar sot në një dalje publike se, në llogarinë e tre televizioneve “Sitel”, “Alfa” dhe “Kanal 5” në maj të vitit të kaluar, nje dite pas pas incidentitnë “Lagjen e Trimave” ne Kumanovë, u janë transferuarmbi 2.6 milionë euro.

Sipas tij, në llogarinë e “Sitel” janë transferuar 930 mijë euro, në llogarinë e “Alfas” po ashtu 930 mijë euro, ndërsa në llogarinë e “Kanal 5”, 820 mijëeuro.

Sipas Kiracovskit, mediat e orkestruara nga Gruevski i kanë gënjyer qytetarët se, dikush po përgatit destabilizimin e Maqedonisë, por sipas tij në atë ngjarje kanë qenë të përfshirë funskionarë të lartë shteteror.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...