Published On: 6 Mars, 2016

Një aktivist i Vetëvendosjes dyshohet se ka goditur policin në Tiranë (Foto)

Protesta e sotme tek Parku i Liqenit Artificial të Tiranës, u shoqërua me dhunë dhe përleshje mes policisë bashkiake dhe protestuesve.

Në një njoftim zyrtar, Policia e Tiranës njoftoi se njëri nga protestuesit me origjinë nga Kosova, dyshohet të ketë goditur me grusht policin bashkiak dhe për rrjedhojë është shoqëruar në komisariat.

Ai është Aranit Beqiri, 20 vjeçar, nga Medvegja, por jeton dhe studion në Prishtinë. Studenti nga Kosova është bërë shpesh pjesë e lëvizjeve të shoqërisë civile në Tiranë, ku ka qenë pjesëmarrës, shkruajnë mediat shqiptare.

Ai mendohet se ka mbërritur në Tiranë mëngjesin e sotëm për të qenë pjesë e protestës së organizuar nga shoqëria civile kundër ndërtimit të Këndit të Lojërave për Fëmijë te Parku i Liqenit. Në profilin e tij në “Facebook” shihet se ai është anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë dhe ka qenë pjesë e protestës së organizuar edhe nga opozita në Prishtinë.

Image
Image
Image
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...