Published On: 12 Prill, 2016

Nitaj: Llafet e Albulena Haxhiu s’kanë asnjë rëndësi për AAK-në

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Muharrem Nitaj i është kundërpërgjigjur deputetes së “Vetëvendosjes”, Albulena Haxhiut, ku kjo e fundit ka akuzuar AAK-në se po mashtron qytetarët.

Nitaj në një prononcim për “zeri.info”, ka thënë se mashtrimi që po i bën AAK popullit, është vendosmëria e saj që të ndalë këtë keqqeverisje dhe ta detyrojë qeverinë që të hapë rrugë që vendi të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme.

“Mashtrimi që po i bën AAK popullit, është vendosmëria e saj që ta ndale këtë keqqeverisje dhe ta detyroje qeverinë që të hapë rrugë që vendi të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. Ky është qëndrimi ynë publik dhe i vendosur. Prandaj edhe e kemi thirrur popullin që të na bashkohet më 14 maj për këtë qellim”, ka thënë Nitaj.

Ndërkaq, sa i përket akuzave të Albulena Haxhiut drejtuar AAK-së, Nitaj ka thënë se llafet s’kanë asnjë rëndësi për AAK-në, pavarësisht se nga kush vijnë.

“Ky është veprim konkret e i përgjegjshëm dhe jo konformist. Llafet s’kanë asnjë rendësi, pavarësisht se nga kush vijnë”, ka thënë Nitaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...