Published On: 25 Janar, 2016

Nisin protestat: Anëtarët e PS kërkojnë largimin e Ramës

Ende nuk dihet se kush i ka organizuar, por të hënën një grup protestuesish u mblodhën përpara selisë së Partisë Socialiste, duke kërkuar largimin e kreut të saj, Ilir Meta.

Lëvizja quhet “Çohuni socialistë”, raporton News24.

Protestuesit janë anëtarë të PS nga disa degë të ndryshme në rrethe.

Sipas tyre, Edi Rama e ka kthyer partinë në çiflig të tij.

“Në parti ka tre vite që nuk bëhen zgjedhje,” thonë ata.

Edhe deputeti socialist, Ben Blushi e ka kritikuar mungesën e zgjedhjeve në PS.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Koco thotë:

    Zerat kritik ne drejtim te Funksjonimit te P S e strukturave te saj ne qender e baze ,kane ndikuar pozitivisht , dhe kane diktuar dhe imponuar nje levizje te gjere e te thelle te kesaj partie me vitalitet , qytetari dhe atdhetari e nderim te gjithe historise se popullit Shqiptar . Kongresi dhe zgjedhjet e ketij subjekti me muajin Mars 2016 do sigurojne ” Rritjen 2 fishimin , strukturimin e modernizimin e kesaj te vetme force shprese e besimi per shqipetaret e Shqiperine drejt Integrimit Evropian , Shtetit Ligjor Funksional , Zhvillimit Ekonomik , Arsimor , Kulturor , Shendetesor , Rend e Siguri . “Protesta ” te tilla dashakeqese nuk cuditin askend, as nje njeri me mend , keto jane perpjekje e skenare djallezore te deshtuara te Kriminelit SahliBerishes me Banden e Mergates se Kobe ndjellsave te Shqupit te cilet kerkojne ti zgjatin ditet Monstres Berishe i cili eshte ne gramat e fundit dhe venjes para banges se drejtesise . Shqiperia eshte vertet ne Rrugen e Duhur dhe ne unison me vendet e komunitetit nderkombetar Sh B A dhe B E . Dhe ky vit do filloje dukshem te jape dhe shifen edhe produkti i reformat historike si Reforma Teritoriale Administrative , Reforma ne Arsim , Pensjonet , Rend , Drejtesi , Turizem ,Energjitike , Bujqesi , Formalizim e ne te gjitha fushat e jetes te cilat do garantojne rritje ekonomike prej 4% per vitin 2016 e 5 , 6 , 7 , 8 % gjate mandatit te dyte qeverises te dale nga zgjedhjet e vitit 2017 .

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...