Published On: 17 Shkurt, 2016

Nishani hakmerret ndaj Ramës, nuk i dekreton dy ministrat e rinj

Kreu i shtetit, Bujar Nishani, ka dekreuar sot vetëm shkarkimet e nga detyra të ministrit të Financave, Shkëlqim Cani, si dhe atë të ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Arben Ahmetaj.

Por presidenti nuk ka dekretuar emërimet e reja të Ramës, Arben Ahmetaj te Ministria e Financave dhe Milva Ekonomi te Ministria e Ekonomisë, edhe pse të dy dekretet shkojnë njëkohësisht.

Me sa duket kemi të bëjmë me një “hakmarrje” të Nishanit ndaj kryeministrit Edi Rama.

Kujtojmë që pas vizitës së Joh Kerryt mes kreut të shtetit dhe kryeministrit ka pasur replika në distancë, për shkak të takimit të pazakontë të Nishanit në Rinas me sekretarin amerikan të shtetit./LAPSI.AL/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...