Published On: 7 Shtator, 2016

Nishani firmos shkarkimin e Haxhinastos, në vend të tij Dervishaj

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar propozimin e kryeministrit Edi Rama për ndryshime në qeveri.

Kështu, Nishani ka dekretuar shkarkimin e Edmond Haxhinastos si ministër të Transportit dhe Infrastrukturës si dhe në të njëjtën kohë ka dekretuar në vend të tij, Sokol Dervishaj.

Haxhinasto dha dorëheqjen pak ditë më parë me argumentin se do të angazhohet në parti.

Si Haxhinasto, po ashtu dhe Dervishaj janë përfaqësues të LSI-së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...