Published On: 19 Janar, 2016

Nishani: Do pija raki e verë me Ramën, Bashën dhe Metën

Jo vetëm verë, por edhe raki të shoqëruara me meze do të ishte i gatshëm të pinte presidentiNishani me Ramën, Bashën e Metën. Teksa gazetari e ka ngacmuar nëse do të pinte me Ramën e Metën, presidenti i ka vënë në dukje edhe emrin e Bashës.

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka thënë në një intervistë për gazetën “Koha Jonë” se me Ramën, Metën dhe Bashën, do të ishte i gatshëm të pinte një gotë verë, dhe pse jo edhe meze me raki.

Deklarata erdhi pasi gazetari e pyeti Nishanin nëse do të ishte i gatshëm që të pinte një gotë verë me Ramën dhe Metën.

“Me kënaqësi me ata të dy që thoni ju, por edhe me Lulzim Bashën që mesa duket e harruat. Madje jo vetëm 1 gotë. Nëse do na eci muhabeti, që besoj se ashtu do ndodhi, pse jo, shoqëruar me mezet përkatëse, aq gota sa mban stomaku i secilit! Dhe jo vetëm verë. Edhe pije të tjera. Për shembull raki, por jo edhe substanca dehëse nga ato që ndalohen me ligj”, ka thene Nishani. /albeu.com/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...